aktuality

Akustické trio Fabrika Akustika

OSKAR PETR/JIRKA VOPAVA/KAREL MAŘÍK


Po mnoha letech - a souběžně s elektrickým bandem Fabrica Atomica – se Oskar Petr rozhodl (po náhlé a nečekané nabídce Jirky Hrdiny z Balbínovy poetické hospůdky k sólovému vystoupení) založit akustické trio. Premiéra koncertu, s pracovním názvem Fabrika Akustika, bude v Balbínce magického 29.2.04. Trio (s občasným hostem) se hodlá věnovat koncertní činnosti i po tomto datu.


Sestava:

Oskar PETR (ex-Marsyas, Jazz Q) – zpěv/akustická kytara/citera

Jirka VOPAVA (Cop, Fabrica Atomica) – housle/mandolína/zpěv

Karel MAŘÍK (ex-Pouťový orch., Landa, Lucie j.h., atd.) – akordeon/piáno/zpěv


Repertoár:

Koncert se skládá z rané písničkářské tvorby Oskara Petra (Čtvero roč-ních období, Tam u Glaubiců, atp.), dále z věcí prvních Marsyas (Zmrzlinář, Paleta, Rybář), z pár písniček napsaných v USA, ze zásadních písní napsaných pro kapelu Lucie (Chci zas v tobě spát, Kengi), z výběru z prvního autorského alba Krev, bláto, slzy (Popron/1994) a z větší části alba Fabrica Atomica (Sony Music/2003). Sestava zahraje také původní věci zpívané anglicky (B. Dylan, N. Young, The Doors) a songy, napsané pro, či poprvé zahrané tímto triem. Cesta je zhruba vyznačena, repertoár se ale bude upřesňovat na dalších zkouškách.


Styl:

Eklektický mix, pohybující se na poli akustické hudby, folku, rocku, možná i country. Zvukově a aranžérsky kapela pojí sólový hlas/trojhlas, akordeon, housle, mandolínu a akust. kytaru klasickou formou. Vypadá to, že často bude překračovat hudební rámec daný sestavou nástrojů – s důrazem na hudební zkušenost všech členů a hráčskou virtuozitu a muzikantství Jirky Vopavy a Káji Maříka (s harmonikovými rejstříky od harmonia po flétnu), juniorského mistra světa ve hře na akordeon! Dotek elektroniky a další hudební vlivy nejsou předem vyloučeny.


Všichni tři se těší na koncerty, a hlavně muziku samotnou.


Koncerty: Kluby a literární kavárny, TV, sešlosti, hudební festivaly.