aktuality

Film „Účastníci zájezdu“ (premiéra 20.4.06) Michala Viewegha má hudbu od Oskara Petra.

Oskar Petr složil filmovou hudbu (a napsal také píseň „Nevinná“) k filmu „Účastníci zájezdu“ Michala Viewegha, který má premiéru 19. a 20. 4. 06 v Palace Cinemas Slovanský dům Na Příkopě 22. Režíroval Jiří Vejdělek a ve zpracování bestselleru hrají Květa Fialová, Pavel Liška, Eva Holubová, Bob Klepl, Anna Polívková, Jana Štěpánková, Miroslav Krobot, Jitka Kocurová a další.

Po nahrání demosnímků v osobním studiu „x-ray“ byla hudba přehrána ve studiu Sono do orchestrální podoby klasickými nástroji v rekordním čase dvou frekvencí. Smíchána s obrazem byla v novém pražském postprodukčním superstudiu SoundSquare. Film produkovaly firmy In Film/Infinity/TV Nova pod distribucí Falcon a soundtrack vydává Sony/BMG.

Krátce před tímto prvním celovečerním filmovým počinem nahrál Oskar Petr computerovou muziku k televiznímu filmu „Zastřený hlas“ Viktora Polesného, který ještě čeká na svou premiéru. Byť není vystudovaným klavíristou (obor zpěv konzervatoře Jaroslava Ježka, prof. J. Gleich), na Apple MacIntoshi a klávesách skládá a nahrává již od doby jeho pobytu  v Los Angeles, od roku 1986.