aktuality

Marsyas chystá historické live 2CD původního tria.

Oskar Petr a Zuzana Michnová vydá 2CD koncertů původního tria „Marsyas“ u Indies Records. Již v raném mládí chodil Oskar obdivovat Petra Kalandru (tehdy s Jaroslavem Hutkou a Alešem Wotrubou) již do Platýzu. Se Zuzanou se seznámil v září 1971, s Petrem osobně krátce nato. Spolu, byť každý zvlášť, hráli před vznikem trojice na různých koncertech, až dospěli do Malostranské Besedy, kde společně s Mirkem Kovaříkem účinkovali v písničkovém pořadu „Čtvero ročních období“, pojmenovaném po stejnojmenné písni Oskara Petra. V květnu 1973 Zuzana s Petrem oslovili Oskara a konečně vytvořili trio – to ještě měli v názvu svá příjmení. Od podzimu téhož roku se z praktických důvodů rozhodli pro jméno Marsyas.

 

Zuzana, Oskar (ten si již před 5ti lety přehrál igelitku jeho pásků z té doby) i vydavatel mají už spoustu materiálu, ale jelikož chtějí na 2CD vydat  jen to nejlepší, byli by rádi, kdyby jste i vy mohli přispět nějakým použitelným záznamem z doby 1973 - 78, kdy trio Marsyas hrálo po československých klubech, kolejích a folkových, rockových i jazzových festivalech.

 

V r. 1978 vyšlo stejnojmenné studiové album Marsyas podpořené kapelou (s Michaelem Kocábem, Ondřejem Soukupem a dalšími). V r. 1978 Oskar odešel do Jazz Q a v 79. roce emigroval do USA. Zuzana a Petr tehdy přibrali Pavla Skálu a Jiřího Vondráčka a pokračovali dál.

 

Na koncertní reprospektivě vyjde vše, co se dá použít - původní americké songy, prvotní převzaté věci s českými slovy, věci z prvního alba „Marsyas“ s necenzurovanými texty a také pár původních písní z té doby (Rybář, Gramofon s klikou a Domov věcí na stolech), které nebyly ještě nikdy publikovány, ani vydány. Více časem i na www.oskarpetr.cz.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Oskar Petr pokračuje ve své autorské a interpretační sólové dráze a připravuje na příští rok dvě alba - akustické a kapelové. O novém CD Jazz Q se vážně jedná. Zuzana Michnová pokračuje jak v její cestě, tak se současně nachází ve stavu nového začátku, poslední velká sestava Marsyas (tam Oskar přizván nebyl) ukončila krátce obnovenou činnost na podzim roku 2005.