aktuality

Oskar Petr chystá album Černej plameňák

Petr se chystá dokončit již nějakou dobu rozdělané nové řadové album “Černej plameňák”. Do tohoto “časosběrného” procesu bylo minulý duben vloženo vydání akustičtějšího autorského CD “Jsme starý jako děti” (vydavatelství Galén) s předělávkami starších věcí z prvotního vinylu “Marsyas” až až po věci z alba “Fabrica Atomica”, doplněné novými písničkami. To celé nahrané ve studiu Michala Šenbauera s Jirkou Zelenkou, Jirkou Vopavou, Václavem Vávrou, Pepou Štěpánkem, Ivou Marešovou, Pepou Karafiátem a hosty.

Nadcházející album s pracovním názvem “Černej plameňák” bylo zatím nahráváno ve studiích SONO a Faust, částečně i na nejzašším severním pobřeží Irska. Dodatečné dotáčky, mix a mastering se bude konat v některém z kvalitních studií znělého jména blízkého výběru s ještě neurčenými muzikanty a zvukovými mistry. Vydavatel, distribuce a PR firma budou oznámeni včas. Na dosavadních nahrávkách se podíleli m.j.: Marek Minárik, Vajco Deczi, Mirek Chyška, Brian Charette, Vinnie James, Peter Binder, Rasťa Uhrik, Ondřej Pomajzl a další...

Album se nakonec vybere z 15 nových písní Oskara Petra. Deska nabídne širokou škálu výraziva – od najazzlých aranží, přes avantgardnější zpracování po více rockové pojetí songů, klasické balady se smyčcovým doprovodem až věci s akustickou kytarou. Nejpravděpodobnější single “Černej plameňák” by měl předurčit datum vydání alba – konec května až počátek podzimu 2014.